Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 4.8A; 61.4mΩ; ±20%; Isat: 4.5A
Kordarv:
1.0
Minimum quantity:
1.0
Tootekood:
MPX1D0650L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0650L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 4.8A; 61.4mΩ; ±20%; Isat: 4.5A
| Mounting | SMD |
| Resistance | 61.4mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 4.8A |
| Inductance | 10µH |
| Alias | UPI2X10650L100 |
| Type of inductor | wire |
| Saturation current | 4.5A |
| Test frequency | 100kHz |
| Dimensions (a x b x c) | 7.25x6.7x5mm |