Tootekood: MPX1D0830L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0830L100
  • Inductance
  • Alias
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 10uH; Ioper: 5.4A; 61.7mΩ; ±20%; Isat: 8A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 61.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.4A
Inductance 10µH
Alias UPI2X10830L100
Type of inductor wire
Saturation current 8A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 8.9x8.2x3mm