Tootekood: MPX1D0830L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0830L6R8
  • Inductance
  • Alias
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 6.8A; 37.9mΩ; ±20%; Isat: 10A
Mounting SMD
Resistance 37.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.8A
Inductance 6.8µH
Alias UPI2X10830L6R8
Type of inductor wire
Saturation current 10A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 8.9x8.2x3mm