Tootekood: MPX1D0840L330
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D0840L330
  • Inductance
  • Alias
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 33uH; Ioper: 3.4A; 154.2mΩ; ±20%; Isat: 4.5A
Mounting SMD
Resistance 154.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.4A
Inductance 33µH
Alias UPI2X10840L330
Type of inductor wire
Saturation current 4.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 8.9x8.2x4mm