Tootekood: MPX1D1040L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D1040L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 21.1A; 3.8mΩ; ±20%; Isat: 29A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 3.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 21.1A
Inductance 1µH
Type of inductor wire
Saturation current 29A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 10x10x4mm