Tootekood: MPX1D1040L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D1040L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1.5uH; Ioper: 17.7A; 5.4mΩ; ±20%; Isat: 26A
Mounting SMD
Resistance 5.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 17.7A
Inductance 1.5µH
Type of inductor wire
Saturation current 26A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 10x10x4mm