Tootekood: MPX1D1040L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D1040L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 47uH; Ioper: 3A; 182.6mΩ; ±20%; Isat: 4A; 100kHz
Mounting SMD
Resistance 182.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3A
Inductance 47µH
Type of inductor wire
Saturation current 4A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 10x10x4mm