Tootekood: MPX1D1040L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D1040L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 8.3A; 24.1mΩ; ±20%; Isat: 11.5A
Mounting SMD
Resistance 24.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.3A
Inductance 6.8µH
Type of inductor wire
Saturation current 11.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 10x10x4mm