Tootekood: MPX1D1235L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPX1D1235L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: wire; SMD; 1uH; Ioper: 21.5A; 4.2mΩ; ±20%; Isat: 32.5A
Mounting SMD
Resistance 4.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 21.5A
Inductance 1µH
Type of inductor wire
Saturation current 32.5A
Test frequency 100kHz
Dimensions (a x b x c) 12x12x3.5mm