Tootekood: MPXV1D0520L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0520L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 7.6A; 18.9mΩ; ±20%; Isat: 9A
Resistance 18.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 7.6A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 62MHz
Saturation current 9A