Tootekood: MPXV1D0520L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0520L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 5.6A; 35.6mΩ; ±20%; Isat: 7A
Resistance 35.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.6A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 44MHz
Saturation current 7A