Tootekood: MPXV1D0520L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0520L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 4.1A; 64.2mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Resistance 64.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.1A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 34MHz
Saturation current 5.5A