Tootekood: MPXV1D0530L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 3.1A; 140.1mΩ; ±20%; Isat: 3.5A
Resistance 140.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.1A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 18MHz
Saturation current 3.5A