MPXV1D0530L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 3.1A; 140.1mΩ; ±20%; Isat: 3.5A
| Resistance | 140.1mΩ |
| Operating temperature | -55...155°C |
| Tolerance | ±20% |
| Operating current | 3.1A |
| Inductance | 10µH |
| Conform to the norm | AEC-Q200 |
| Type of inductor | ferrite |
| Resonant frequency | 18MHz |
| Saturation current | 3.5A |