Tootekood: MPXV1D0530L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 2.5A; 214.6mΩ; ±20%; Isat: 3A
Resistance 214.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 2.5A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 15MHz
Saturation current 3A