Tootekood: MPXV1D0530L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 10.7A; 11.5mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Resistance 11.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 10.7A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 52MHz
Saturation current 10.5A