Tootekood: MPXV1D0530L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 2.2uH; Ioper: 7.3A; 24.6mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Resistance 24.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 7.3A
Inductance 2.2µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 35MHz
Saturation current 6.5A