Tootekood: MPXV1D0530L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0530L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 3.5A; 107.8mΩ; ±20%; Isat: 4A
Resistance 107.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.5A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 23MHz
Saturation current 4A