Tootekood: MPXV1D0618L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0618L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 6.2A; 25.8mΩ; ±20%; Isat: 10.5A
Resistance 25.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.2A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 40MHz
Saturation current 10.5A