Tootekood: MPXV1D0618L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0618L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 2.2uH; Ioper: 5.4A; 33.8mΩ; ±20%; Isat: 9A
Resistance 33.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.4A
Inductance 2.2µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 39MHz
Saturation current 9A