Tootekood: MPXV1D0618L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0618L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 4A; 61.5mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Resistance 61.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 30MHz
Saturation current 6.5A