Tootekood: MPXV1D0624L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0624L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 8.1A; 18.5mΩ; ±20%; Isat: 10A
Resistance 18.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.1A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 43MHz
Saturation current 10A