Tootekood: MPXV1D0630L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0630L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 4.2A; 78mΩ; ±20%; Isat: 4.5A
Resistance 78mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.2A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 15MHz
Saturation current 4.5A