Tootekood: MPXV1D0630L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0630L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 6.8A; 30.3mΩ; ±20%; Isat: 7A
Resistance 30.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.8A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 26MHz
Saturation current 7A