Tootekood: MPXV1D0630L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0630L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 4.7uH; Ioper: 6.2A; 36.7mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Resistance 36.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.2A
Inductance 4.7µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 21MHz
Saturation current 6.5A