Tootekood: MPXV1D0630L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0630L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 5.2A; 50.9mΩ; ±20%; Isat: 5.5A
Resistance 50.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.2A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 16MHz
Saturation current 5.5A