Tootekood: MPXV1D0650L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0650L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 13.2A; 8.3mΩ; ±20%; Isat: 12A
Resistance 8.3mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 13.2A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 35MHz
Saturation current 12A