Tootekood: MPXV1D0650L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0650L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 8.7A; 18.9mΩ; ±20%; Isat: 8A
Resistance 18.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.7A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 26MHz
Saturation current 8A