Tootekood: MPXV1D0830L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0830L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 5.4A; 61.7mΩ; ±20%; Isat: 8A
Resistance 61.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.4A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 12MHz
Saturation current 8A