Tootekood: MPXV1D0830L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0830L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 4.3A; 94.6mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Resistance 94.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 4.3A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 11MHz
Saturation current 6.5A