Tootekood: MPXV1D0830L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0830L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 6.8A; 37.9mΩ; ±20%; Isat: 10A
Resistance 37.9mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.8A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 16MHz
Saturation current 10A