Tootekood: MPXV1D0840L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 6A; 49.6mΩ; ±20%; Isat: 7.5A
Resistance 49.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 12MHz
Saturation current 7.5A