Tootekood: MPXV1D0840L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 5.2A; 65mΩ; ±20%; Isat: 6.5A
Resistance 65mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.2A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 9MHz
Saturation current 6.5A