Tootekood: MPXV1D0840L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L1R0
  • Resistance
  • Operating temperature
  • Tolerance
  • Operating current
  • Inductance
  • Conform to the norm
  • Type of inductor
  • Resonant frequency
  • Saturation current
Seda kombinatsiooni ei eksisteeri.
Lisa ostukorvi
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 20.8A; 4.2mΩ; ±20%; Isat: 28A
Resistance 4.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 20.8A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 40MHz
Saturation current 28A