Tootekood: MPXV1D0840L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 2.2uH; Ioper: 14.3A; 8.7mΩ; ±20%; Isat: 17A
Resistance 8.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 14.3A
Inductance 2.2µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 27MHz
Saturation current 17A