Tootekood: MPXV1D0840L330
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L330
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 33uH; Ioper: 3.4A; 154.2mΩ; ±20%; Isat: 4.5A
Resistance 154.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3.4A
Inductance 33µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 6.2MHz
Saturation current 4.5A