Tootekood: MPXV1D0840L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 47uH; Ioper: 2.8A; 226.7mΩ; ±20%; Isat: 3.5A
Resistance 226.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 2.8A
Inductance 47µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 5.7MHz
Saturation current 3.5A