Tootekood: MPXV1D0840L4R7
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D0840L4R7
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 4.7uH; Ioper: 8.7A; 23.5mΩ; ±20%; Isat: 11A
Resistance 23.5mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.7A
Inductance 4.7µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 17MHz
Saturation current 11A