Tootekood: MPXV1D1040L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1040L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 17.7A; 5.4mΩ; ±20%; Isat: 26A
Resistance 5.4mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 17.7A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 30MHz
Saturation current 26A