Tootekood: MPXV1D1040L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1040L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 11.4A; 12.8mΩ; ±20%; Isat: 15A
Resistance 12.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 11.4A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 18MHz
Saturation current 15A