Tootekood: MPXV1D1040L470
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1040L470
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 47uH; Ioper: 3A; 182.6mΩ; ±20%; Isat: 4A
Resistance 182.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 3A
Inductance 47µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 4.5MHz
Saturation current 4A