Tootekood: MPXV1D1040L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1040L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 8.3A; 24.1mΩ; ±20%; Isat: 11.5A
Resistance 24.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 8.3A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 14MHz
Saturation current 11.5A