Tootekood: MPXV1D1054L100
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1054L100
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 10uH; Ioper: 7.9A; 27.6mΩ; ±20%; Isat: 12A
Resistance 27.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 7.9A
Inductance 10µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 9.5MHz
Saturation current 12A