Tootekood: MPXV1D1054L150
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1054L150
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 15uH; Ioper: 6.7A; 39.1mΩ; ±20%; Isat: 11A
Resistance 39.1mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 6.7A
Inductance 15µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 7.5MHz
Saturation current 11A