Tootekood: MPXV1D1235L3R3
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1235L3R3
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 3.3uH; Ioper: 12.5A; 12.2mΩ; ±20%; Isat: 18A
Resistance 12.2mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 12.5A
Inductance 3.3µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 18MHz
Saturation current 18A