Tootekood: MPXV1D1235L6R8
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1235L6R8
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 6.8uH; Ioper: 9.4A; 21.7mΩ; ±20%; Isat: 14A
Resistance 21.7mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 9.4A
Inductance 6.8µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 12MHz
Saturation current 14A