Tootekood: MPXV1D1250L1R0
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1250L1R0
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1uH; Ioper: 28.8A; 2.6mΩ; ±20%; Isat: 43A
Resistance 2.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 28.8A
Inductance 1µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 34MHz
Saturation current 43A