Tootekood: MPXV1D1250L1R5
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1250L1R5
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 1.5uH; Ioper: 24.2A; 3.6mΩ; ±20%; Isat: 32A
Resistance 3.6mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 24.2A
Inductance 1.5µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 25MHz
Saturation current 32A