Tootekood: MPXV1D1250L2R2
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1250L2R2
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 2.2uH; Ioper: 21A; 4.8mΩ; ±20%; Isat: 28.5A
Resistance 4.8mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 21A
Inductance 2.2µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 21MHz
Saturation current 28.5A