Tootekood: MPXV1D1250L330
Tootja: KEMET
Tootja tootekood: MPXV1D1250L330
Product downloads
Spetsifikatsioon tootele Inductor: ferrite; 33uH; Ioper: 5.4A; 72mΩ; ±20%; Isat: 7.5A
Resistance 72mΩ
Operating temperature -55...155°C
Tolerance ±20%
Operating current 5.4A
Inductance 33µH
Conform to the norm AEC-Q200
Type of inductor ferrite
Resonant frequency 5MHz
Saturation current 7.5A